Zajrzyj do Nas:

Background Image

Trzy sposoby na piękne i zadbane paznokcie

Warto wykorzystać urlop nie tylko dla odpoczynku ducha, ale i ciała. O kobiece paznokcie trzeba dbać przez cały czas, a zwłaszcza wtedy, kiedy mamy wolne. W takich chwilach dobrze jest zainwestować w ciekawe produkty, pomyśleć nad nowymi lub domowymi sposobami na wspaniałą i zdrową płytkę, a przy okazji pozwolić sobie… odpocząć.

1. Przede wszystkim – odżywka

Odżywka jest rzeczą szalenie istotną, zwłaszcza ta do skórek, które są utrapieniem wielu kobiet. Zadarta skórka nie tylko dokucza, ale także może się naderwać, przez co nasze palce nie będą wyglądać estetycznie. Dlatego warto nawilżać skórki różnego rodzaju specyfikami, dostępnymi na rynku. Takie odżywki nie są drogie, zazwyczaj kosztują od kilku do kilkunastu złotych za sporą buteleczkę, która wystarczy na kilka tygodni, w zależności od częstości jej używania. Odżywka wzmocni skórę dookoła paznokci, pozwalając na lepszą pracę kosmetyczki, która odmieni naszą płytkę paznokcia. Warto zaopatrzyć się w kosmetyk, który podoła temu zadaniu.

2. Kremy do dłoni i paznokci

Krem do rąk to kolejny niezbędny gadżet w kobiecej torebce. Niezależnie od tego, gdzie się wybieramy, zawsze należy mieć przy sobie tubkę z kremem. W drogeriach coraz częściej dostępne są kremy, które aktywnie działają nie tylko na powierzchni skóry, ale także na powierzchni paznokcia, odżywiając go. W ten sposób otrzymujemy działanie 2 w 1. Dodatkowo możemy zaoszczędzić pieniądze, gdyż takie rozwiązania są stosunkowo tańsze i wygodniejsze niż kupno odżywki i kremu osobno. Pamiętajmy jednak, że nie zawsze krem odżywce równy lub od niej lepszy.

3. Odpoczynek dla paznokci

Jeżeli w tym roku często korzystałyśmy z dobrodziejstwa hybryd i żeli, warto na wakacje nieco odpuścić i odżywić paznokcie, na przykład za pomocą japońskiego manicure, bazującego na naturalnych składnikach, które zostaną sprawnie wtarte w zmęczoną płytkę paznokcia. Taka odbudowa płytki jest nie tylko konieczna, ale i przede wszystkim zdrowa.

Uwaga od redakcji: Jeżeli mamy założone żele czy hybrydę, to pamiętajmy, że nie możemy zdejmować ich w nieodpowiednich warunkach. W ten sposób łatwo uszkodzimy nasze paznokcie.

Redakcja

dominik.czerwiec@targethouse.pl

No Comments

Napisz komentarz

You dont have permission to register

Password reset link will be sent to your email